Google търсене

сряда, 24 ноември 2010 г.

Fields of Greens - Зеленчуци който не яде...


„Достатъчният и регулярен прием на зеленчуци и плодове намалява съществено риска от сърдечносъдови заболявания и някои видове ракови заболявания, които са причина за смъртността на почти 80% от населението в България. Консумацията на сурови зеленчуци и плодове е значително по-ниска от препоръчваните количества при всички възрастови групи от населението през голяма част от годината. Особено нисък е приемът на тези полезни за здравето храни през зимата и пролетта, когато поради относително високите цени те стават трудно достъпни за хората с ниски доходи.“
Вече със сигурност сте се убедили, че проблем с храненето в България има, при това доста сериозен. Но дори и тези от нас, които внимават какво ядат и се стараят да се хранят здравословно, са наясно, че е много трудно да си набавим препоръчваните от специалистите пет порции (400-800 г) зеленчуци на ден. А всички знаем песничката „Зеленчуци, който не яде“, нали? Но не се притеснявайте, че няма да имате „розови страни“ и че всеки ще ви победи, защото Форевър Ливинг Продъктс както винаги предлага елегантно разрешение – хранителната добавка „Зелени поля“!
Fields of Greens е удобен за употреба източник на много от полезните съставки в зелените зеленчуци, които толкова често липсват при съвременния начин на хранене. А названието „Зелени поля“ е много подходящо за тази изключително добре балансирана хранителна добавка, която съчетава кълнове от зелен ечемик, люцерна, стъбла от пшеница, лютива пиперка и хромен пиколинат. Fields of Greens съдържа и други полезни съставки като бета-каротин, ензими, аминокиселини, витамини и хлорофил, както и повече фибри, отколкото трици. Достатъчен е само един поглед върху изобилието от хранителни елементи, специално подбрани, за да се преборят с недостига, породен от съвременния ни начин на живот, за да сме спокойни за здравето си.

Люцерна
Люцерната е една от най-популярните зелени култури. Древните араби са я използвали за храна на конете си, тъй като според тях увеличава силата, скоростта и издръжливостта. Когато самите те опитали люцерната и установили, че влиянието й върху човешкия организъм е подобно, те я нарекли „ал-фал-фа“, което означава „баща на всички храни“ (оттам идва и названието й alfalfa на много езици). За първи път е култивирана в Персия, след това в Гърция и Китай, където е първа в списъка на билките в ранен китайски хербарий. В Америка е пренесена за първи път през 1854 г. Люцерната притежава уникално качество, което я отличава от повечето други растения. Кореновата й система достига голяма дълбочина (над 6 м) и поема минерали от неизтощена почва. Ето защо люцерната е една от най-богатите на минерали храни за човека. Минералите в нея са напълно балансирани и в лесно усвоима форма. Тя също така е и отличен източник на витамини А, В6, Е и К, на аминокиселини, хлорофил и други ценни за клетъчното дишане, кръвта и имунната система съставки. Люцерната подобрява храносмилането, намалява нивото на холестерола, профилактира остеопорозата и е естествен растителен естроген.

Ечемични стръкове
Ечемикът се употребява като храна от дълбока древност. Римските гладиатори ядели ечемик за сила и издръжливост. Преди да започнат да се използват житото и ръжта, той е бил основната житна култура в Европа. Известно е, че младите ечемични растения съдържат 18 аминокиселини, сред които 8 незаменими, както и богат коктейл от витамини и минерали – бетакаротин, фолиева киселина, витамини С, Е, пет от В-комплекса, включително В12, калий, калций, магнезий, желязо, натрий, мед, фосфор, цинк и манган. Смята се, че в ечемичните стръкове има:
• 30 пъти повече витамин В1 и 11 пъти повече калций от прясното краве мляко;
• три пъти повече витамин С, шест пъти повече каротин и почти пет пъти повече желязо от спанака;
• почти седем пъти повече витамин С от портокалите
Освен това антиоксидантът, известен като 2-0-ГИ (2-0-гликосилисовитексин), се среща в естест- вено състояние в листата на зеления ечемик. Д-р Ричард Голд от Тихоокеанския колеж по източна медицина написа за зеления ечемик, че „колкото по-дълго време се взима този адаптоген, толкова по-силен е терапевтичният му ефект“.

Пшенични стръкове
Богата, питателна храна, съдържаща също голямо разнообразие от витамини, минерали и микроелементи. Пшеничните стръкове съдържат 20% протеини с балансиран коктейл от 20 аминокиселини и почти двойно количество бетакаротин от това в морковите. Те са един от най-добрите източници на хлорофил, познати на човека. Д-р Ан Видмор твърди, че 1/2 кг пресни пшенични стръкове се равнява по хранителна стойност на над 10 кг пресни зеленчуци.

Пиперка лютива
Дълго време използвана в традиционната медицина, подобрява кръвообращението и помага при храносмилането. Има антикоагулантно действие, или, с други думи, помага за прочистване на кръвоносните съдове. Често влиза в състава на тонизиращи напитки и се използва като подправка.

Хромен пиколинат
Хромът е един от основните минерали с важна роля за човешкото здраве. Изследванията показват, че той липсва в диетите на 90% от индустриалните нации. Захарта и физическото натоварване карат тялото да използва повече от ограничените количества хром, набавяни с храната. Този ценен минерал увеличава способността на тялото да усвоява инсулина, като по този начин контролира кръвната захар.

Пчелен мед 
Достойнствата на меда като източник на хранителна сила са добре известни. Той съдържа витамини, минерали и аминокиселини и се използва от дълго време като енергиен източник и като лечебно средство.

Няма коментари:

Публикуване на коментар